Wystawa prac Eli Binkowskiej artystki (nie)codziennej

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach w dniach od 18 kwietnia do 7 maja na wystawę. Wernisaż odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 18:00.

Ela Binkowska Studiowała grafikę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1994 roku obroniła dyplom z grafiki (serigrafia), a jako aneks do dyplomu zaprezentowała ilustracje. Zajmuje się malarstwem, grafiką, ilustracją i książką autorską. Gnieźnianka. Od kilku lat mieszka i tworzy w Brukseli. Zrealizowała wiele wystaw w Polsce i za granicą (głównie w Holandii, Niemczech i Belgii). Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach, m.in. w Holandii, Francji, Niemczech, Dani, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Japonii.

Jak można przeczytać w recenzjach jej twórczości „...Artystka nie ulega tak modnym dzisiaj trendom postmodernizmu i postnowoczesności. Wypracowała własny, rozpoznawalny styl. Jej celem jest dawanie przyjemności odbiorcom jej sztuki, kierowanie ich na słoneczną stronę życia. Obrazy i ilustracje Eli Binkowskiej mają dawać wytchnienie od codziennych problemów i egzystencjalnych rozterek. Ten prosty cel nie jest łatwy do osiągnięcia. Z jednej strony wymaga pełnego profesjonalizmu, z drugiej ogromnej porcji empatii wobec świata i ludzi. Ela Binkowska ma to wszystko i chętnie dzieli się tym z publicznością.”

Sama o swojej pracy artystycznej mówi:
„Drobne zdarzenia codziennego życia, zwyczajne na pozór przedmioty, przetworzone moją ręką zyskują inną rangę. W równym stopniu zachwyca mnie rzodkiewka, kapusta, obuwie, piękne kwiaty jak i codzienna filiżanka kawy. Wszystko jest pretekstem do tworzenia.(…) Dla mnie tworzenie jest zwyczajną codzienną pracą, wymagającą ogromnej dyscypliny i poddaniu się prawdzie otaczającej nas natury. (…)chcę wnosić do miejsc moich odbiorców radość, spokój i harmonię. To, co pragnę przekazać, to przede wszystkim nieskomplikowana afirmacja życia.”

Współtworzyła podręczniki do plastyki dla klas 5 i 6 szkół podstawowych.

Jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania(!).W oparciu o autorską metode inspiracji i twórczego myślenia, a także terapeutyczne metody synchronizacji pól mózgowych kinezjologa dr Paula Dennisona, prowadzi plenery i warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.m.in. Biennale Sztuki dla dziecka w Poznaniu i ABC Plastyczne w gnieźnieńskim Centrum Kultury „Scena to dziwna”.