Inicjacje na granicy zmysłów. Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim

Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Zakrzywienie Czasoprzestrzeni zapraszają 25 kwietnia o godzinie 19:00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na spotkanie z Przemkiem Kossakowskim.

Przemek Kossakowski - rocznik 1972. Autor cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Być jak…” (emitowanych na kanale TTV). W pierwszym programie dokumentował  podróże po Ukrainie, Rosji, Bałkanach i Polsce, podczas których doświadczał praktyk znachorów, uzdrawiaczy i wróżbitów. Zakopywany w grobie, obkładany wnętrznościami barana, poddawany praktykom podcinania języka… Pokłosiem jego podróży stała się książka „Na granicy zmysłów” wydana w listopadzie 2014 roku. W drugim programie poddaje się osobistym, często ekstremalnym doświadczeniom, wchodząc w nieznane dla siebie, obce światy. Jak jest naprawdę w cygańskiej społeczności? Co każdego poranka po obudzeniu się czują ludzie nadmiernie otyli? Jak wytrzymać życie na pustelni? Jak długo można nie spać?

Przemek Kossakowski - człowiek od zadań specjalnych. Zwolennik kontaktu bezpośredniego i pracy w terenie. W wolnym czasie chętnie rysuje i eksperymentuje z grafiką. Podczas spotkań opowiada o tym czego nie widać w jego programach, ukazując to w improwizowanej, błyskotliwej i dowcipnej formie. Spotkania wzbogacone są pokazami licznych zdjęć, których następstwo często uzależnione jest od interakcji z widzami.

Bilety w cenie 15,00 zł są dostępne w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku, CKiR w Koziegłowach oraz na portalu bilety24.pl