Nowe zajęcia edukacyjne w Koziegłowach

Ulubiony przez dzieci, młodzież i wielu dorosłych świat fantazji pozwala oddalać się od rzeczywistości. Tymczasem twórczość, kreatywność może być mocno osadzona w realnym świecie, bardzo praktyczna, a  naukowcy stopniowo wyjaśniają tajemnice funkcjonowania mózgu człowieka. Powstają kolejne teorie i modele pracy ludzkiego umysłu. Dzieci rozwijają się m. in. dlatego, że potrafią obserwować i naśladować, są w tym procesie odtwórcze, posługują się wyuczonymi schematami aby móc sprawnie poruszać się we współczesnej  cywilizacji. Jest to konieczne ale niewystarczające, ponieważ  przed każdym pokoleniem stoją nowe wyzwania. Rozwój  cywilizacyjny jest stałym  naturalnym procesem. Współcześnie jednak oczekuje się, by tzw. innowacyjność była świadomym i celowym działaniem. Zajęcia z kreatywności to propozycja wspierania potencjału twórczego dzieci i młodzieży. Uczą jak korzystać z siebie w sposób przyjemny i zdrowy oraz jak to oceniać. Oswajają elementy współczesnej wiedzy z psychologii i neuronauki. Na zajęciach uczestnicy ćwiczą umiejętności radzenia sobie w sposób twórczy z problemami, których nie da się rozwiązać za pomocą gotowych wzorów, zasad, reguł.

Na zajęcia zapraszamy w każdą środę do przestrzeni edukacyjnej w Centrum Kultury i Rekreacji. Proponujemy następujące grupy:

•  godz. 16:00 - 17:00 dzieci w wieku 7 do 11 lat
  •  godz. 17:00 – 18:00 młodzież w wieku 12 do 15 lat

Godzinne zajęcia  prowadzone będą przez psychologa.
Cena za miesiąc: 80,00 zł  (20,00 zł za godzinę).
Zaczynamy 5 kwietnia.
Zapisy pod numerem telefonu 607 828 995

Zapraszają Ośrodek Psychoterapii I Pomocy Psychologicznej In Spe oraz Gminny Ośrodek Kultury „Sokół”.