Trio Taklamakan - koncert

Trio Taklamakan „Tańce nieoczywiste”, koncert

26 września o godzinie 19:00 Gminny Ośrodek Kultury Sokół oraz Zarząd osiedla Leśnego w Koziegłowach zapraszają na niezwykły koncert „Tańce Nieoczywiste” Tria Taklamakan.
Koncert odbędzie się w Gimnazjum w Koziegłowach.
W programie znajdą się m.in. tanga, czardasze, muzyka żydowska, melodie bałkańskie. Bilety w cenie 5 zł są do nabycia w siedzibie GOK Sokół w Czerwonaku.

Trio Taklamakan, jak piszą o nich inni oraz jak mówią sami o sobie, nie jest zespołem klasycznym, nie jest także kapelą folkową, a utwory, które grają pochodzą z pogranicza muzyki klasycznej i muzyki tanecznej. „(…) My po prostu lubimy grać, to co gramy, a przy okazji chcemy się dobrze bawić. Gramy utwory, które nas cieszą i chcemy, aby one tak samo cieszyły innych.(…)” Jaka jest muzyka grana przez Trio Taklamakan? „Nienazwana. Piękna. Za każdym razem inna. Dlatego choć początkowo nieco zszokowani, coraz śmielej przekraczamy próg. Otwieramy z zainteresowaniem celowo niedomknięte przez artystów drzwi. Sami piszemy scenariusz koncertu, kołysząc się w nostalgicznych rytmach muzycznych tematów, które ukochane przez Trio Taklamakan, stają się niespodziewanie także naszymi. Muzyka to wszak taneczność; swoista walka o panowanie nad światem: tego co smutne i wesołe, dobre i złe, melancholijne i radośnie proste, żywiołowe i nastrojowe, nostalgiczne i triumfujące. W koncercie nie dziwi więc wzajemne przenikanie się ognistych czardaszy, tańca diabła, utworów bałkańskich, motywów muzyki klezmerskiej z przepięknymi frazami „Skrzypka na dachu” czy tętniącego życiem i namiętnością tanga.”