Jarek Kostka Quartet

Koncert „Intensive Silence” Jarek Kostka Quartet

3 października GOK Sokół zaprasza do kościoła w Owińskach na niezwykły koncert „Intensive Silence” Jarek Kostka Quartet.
Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00, a wstęp będzie bezpłatny.

„Intensive Silence” to projekt poznańskich i bydgoskich muzyków jazzowych, złożony trzy lata temu w hołdzie Krzysztofowi Trzcińskiemu „Komedzie” w 80 rocznicę jego urodzin. Ten zmarły tragicznie i przedwcześnie artysta utorował drogę tzw. „Polskiej szkole Jazzu”, która w latach sześćdziesiątych XX wieku, pomimo „żelaznej kurtyny”, w swoim nowatorstwie nie odstawała stylistycznie od współczesnych jej gatunków w Europie i świecie. Pomysłodawcą projektu „Intensive Silence” jest poznański muzyk jazzowy – pianista i kompozytor Jarosław Kostka.

Muzyka przepojona jest duchem Komedy. Artyści skupieni wokół projektu zdają sobie sprawę ze specyfiki stylu kompozytora. Jego utwory to nie tylko tworzywo do improwizacji, ale także szersze formy wzorowane na klasycznych zasadach konstrukcji, w oparciu o ekspozycję tematu, jego kulminację i rozwiązanie. Wierni zasadzie Komedy: „Niewiele słów – niewiele nut”, zbliżają się do idei „dramatycznego liryzmu” poprzez minimalizm środków w budowaniu  silnych emocji.
Program koncertu uzupełnią nowe pomysły kwartetu Jarka Kostki –  jazzowe aranżacje utworów J.S. Bacha oraz własne kompozycje.