Baśniowe Zoo

 BAŚNIOWE ZOO

 

1 czerwca 2014r.
Godz. 11:00 – 16:00
Stare Zoo – ul. Zwierzyniecka 19, Poznań

 

 Poznańskie Stare Zoo 1 czerwca ponownie, specjalnie dla najmłodszych,  przemieni się w Zoo Baśniowe. Zapraszamy wszystkie dzieci duże i małe na wspólne spotkanie.  Wciągające opowieściami porwą nas w wir przygody.

Dzień Dziecka w poznańskim Starym Zoo to masa atrakcji dla wszystkich.

 

W programie:

• bajkoczytanie
• twórcze warsztaty plastyczne
• spektakle teatralne dla dzieci
• animacje
• kiermasz książek

 

więcej na www.facebook.pl/basniowezoo

 

WSTĘP WOLNY!

 

 

 

Bajkoczytanie:

 

 Poznańscy aktorzy teatralni: Elżbieta Węgrzyn, Mariola Ryl-Krystianowska, Piotr Grabowski, Piotr Kaźmierczak, Dariusz Taraszkiewicz oraz Janusz Andrzejewski zabiorą nas w pełną niesamowitych przygód podróż po stronicach książek i książeczek wydawnictwa Papilon. Usłyszymy opowieści o rycerzach i wilkach, historie z krain dalekich i tych całkiem bliskich; dowiemy się czym jest przyjaźni, dobroć i uczciwość oraz że z kwaśnych cytryn można przyrządzić naprawdę słodką lemoniadę.

 

A na deser w wykonaniu Skansenu Teatralnego usłyszymy:

 1. „Przygody Bobra Pluska” Marty Guśniowskiej

Mieszkańcy lasu - pracowity bóbr, mądra sowa, zabawny zając, łakomy lisek, wyluzowany świstak, dobry dzięcioł, a także dumne drzewo i chora rzeka zabiorą dzieci w podróż po ich świecie, wyjaśniając przy okazji czym jest ekologia i jak dbać o nasza przyrodę.

 

A także wspólnie z Joanną Szalbierz-Kędzierską rozwiążemy:

 1. tajemnicze zagadki.

W nagrodę dla dzieci czekać będą płyty z bajkami „Leśne Zoo”, wydanymi przez Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku. Na płycie znajdują się dwie bajki podejmujące tematy ekologii, przyjaźni i tolerancji, a także trzy wesołe piosenki.

 

 

Urodziny Elmera

Elmer – kolorowy słoń zaprasza wszystkich milusińskich na urodziny. Specjalnie dla nas przygotował masę atrakcji:

 1. Spektakl teatralny Teatru Fuzja opowiadający o jego przygodach
 2. Warsztaty:  „Słonie, słonie, kolorowe słonie”.

Nowi mieszkańcy zadomowią się w Zoo. Tylko trzeba pomóc im się przygotować. Kto powiedział, że słoń musi być szary? Przecież, każdy wie, że słonie mogą być też kolorowe. Wśród kolorowych słoni prym wiedzie ten jeden i niepowtarzalny – Elmer.

Na dzieci w Zoo czekać będą: wielkoformatowe słonie przygotowane do pomalowania i udekorowania; kolorowanki i wycinanki ze słoniem; słonie na patyku; słoniowe gry i zabawy. Na pewno będzie kolorowo!

 1. Słoniowe upominki
 2. Elmerowe gry i zabawy
 3. Kiermasz książek, także tych o Elmerze

 

Elmer to tytułowa postać z serii książek dla dzieci autorstwa Davida Mckee wydawanych przez Papilon. Seria książek prostymi środkami chwali subtelność, inteligencję i wyrozumiałość. i przede wszystkim bawi dzieci.

Atutem serii, oprócz mądrego i zabawnego tekstu są duże, niezwykle kolorowe ilustracje. Całość tworzy idealną propozycję dla młodszych. Chociaż w Elmerze zakochane są także starsze dzieci i rodzice.

 

 

Warsztaty:

 

 1. 1.      Rolkowe kolorowe stwory”

to warsztat, w którym podstawa będą zwykłe rolki po papierze toaletowym, który dzięki kolorowym ozdobom, takim jak bibuła, krepa, kolorowy papier, zwiewny materiał zmieni się w niepowtarzalne stwory. Bohaterami warsztatów będą zwierzaki zamieszkujące wody czyli rybki, raki, ośmiornice, a także latające stworki takie jak: motyle, pszczoły czy kolorowe niespotykane wymyślone ptaszki.

 

 1. 2.     „Zakładeczki do książeczki”

Każdy mały czy duży ma swoje ulubione książeczki, a w nich swoich ulubionych bohaterów. Być może między kartkami znajdzie się ciekawy, kolorowy stwór, który zawiśnie na sznureczku i będzie naszym małym przyjacielem, a przy okazji spełni również pożyteczną funkcję. Każdemu na pewno przyda się właśnie taka zakładka.

 

 1. 3.     Kolorowy świat przyrody”.

Kto nie chciałby pięknego, kolorowego świata za oknem, świata, w którym wszystko jest zadbane, czyste i magiczne. Dzieci będą mogły właśnie zaprojektować i wykonać takie właśnie magiczne okno, w którym za każdym razem będą mogły zobaczyć to, co chciałyby zobaczyć na co dzień. Posłużymy się szablonem papierowej ramki, którą uzupełnimy różnymi kolorowymi papierami, bibułą, piankowymi naklejkami, brokatem czy kolorowym piaskiem.

 

 1. 4.     Drzewko szczęścia”

Każde dziecko w trakcie warsztatu zamieni prosty drewniany kołek w niesamowite drzewko, które będzie drzewkiem marzeń, szczęścia, magii i wyobraźni. Do prostego szablonu korony drzewa, dzieci będą doczepiać wymyślne kolorowe sznurki, druciki i zrobione własnoręcznie liście, a pod każdym z nich będą mogły schować, skryć to co jest dla nich najważniejsze, o czym marzą, co by chciały zmienić w sobie czy w świeci by stał się lepszy.

 

 1. 5.     „Łapacze wiatru”

W zakręcony, kolorowy i wirujący świat porwą najmłodszych własnoręcznie wykonane wiatraki. Małe, duże ogromne i te całkiem niesłychane  - każe dziecko będzie mogło samodzielnie od początku do końca zrobić swój własny wiatrak, aby go potem zamocować: na rowerze, hulajnodze? Wybór zostawiamy dzieciom. Za pomocą prostej techniki -  wycięcie i odpowiedniego złożenia papieru, -  każde dziecko stanie się dumnym posiadaczem łapacza wiatru.

 

 

Spektakle dla dzieci:

 

W teatralny świat przygody zabierze nas Teatr Fuzja ze spektaklem:

 1. „Odkrywcy”

Spektakl zabierze dzieci w szaloną przygodę, w trakcie której będziemy odkrywać różne sekrety, tropić dziwne sprawy, przeżywać przygody, w trakcie których trzeba będzie wykazać się nie lada sprytem. Dzieci również dowiedzą się, w jaki sposób trzeba przygotować się do podróży tak by była ona bezpieczna. "Odkrywcy" to spektakl, w którym dzieci razem z głównymi bohaterami przemierzają świat i współtworzą niektóre sytuacje. Wartka akcja, wesołe piosenki i wspólne animacje sprawiają, że dzieci nie tylko się bawią, ale także dowiadują się różnych ciekawostek

 

 

Ponadto w Baśniowym Zoo na dzieci będą czekać wspólne zabawy, animacje, malowanie twarzy.

 

 

Dobra zabawa gwarantowana!

Zapraszamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Miasta Poznania.

 

Organizator:

• Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna

 

Współorganizator:

• Stare Zoo w Poznaniu

 

Partnerzy:

• Gminny Ośrodek Kultury "Sokół" w Czerwonaku

• Wydawnictwo Papilon

• firma Tefra