Teatralny marzec w Sokole

21 marca zapraszamy na Teatralny Pierwszy Dzień Wiosny.
O godzinie 17:00 zapraszamy rodziców i dzieci na dwie wyjątkowe premiery dziecięce. Teatr Hop Siup zaprezentuje spektakl „Takiesiakie”, który opowiada zabawną historię o namalowanych przez przedszkolaki stworach i dziwadłach.
Natomiast Teatr Pipel 2 pokaże mądry spektakl o złodziejach czasu, czyli „Przygody Momo”. Wyruszymy w krainę zabawy i nieograniczonej wyobraźni. wolny.

21 marca o godzinie 20:00 odbędzie się wyjątkowa premiera Teatru Zwierciadło.

Spektakl „K/M” powstał na podstawie fragmentów „Białego Małżeństwa” Tadeusza Różewicza.

Tematyką spektaklu są problemy z płcią i tożsamością. To tematy absorbujące uwagę badaczy od zawsze. Bycie kobietą czy mężczyzną nie ogranicza się tylko i wyłącznie do cech anatomicznych, ale także kulturowych. Kobiety stają się bardziej męskie, mężczyźni niewieścieją. Wszelkie wyraziste granice między płciami zatracają się, cechy zewnętrzne upodobniają się do siebie.

Bohaterowie nie tylko poszukują płci, poszukują siebie w ogóle – odpowiedniego kształtu, wyrazu, relacji z ciałem, walczą z przypisanymi odgórnie rolami i cechami, walczą ze stereotypem płci.

Występują: BIANKA: Paulina Marciniak, Piotr Pasek, Łukasz Szmidt; PAULINA: Alicja Garczarek, Joanna Jaskulska, Dominika Jaskulska.

Podczas tego samego wieczoru zostanei zaprezentowany spektakl „Mamy tylko siebie” Teatru Tańca Fleks Step.

„Spektakl powstał w 2008 roku. Idea spektaklu, choreografia, kostiumy są wynikiem wspólnej pracy. Nie ukrywamy, że w spektaklu zawarte są elementy z naszego prywatnego życia. Justyna na wózku, ja tancerka, nasze drogi taneczne spotkały się. Mamy tą samą pasję, jaką jest taniec i za pomocą tego środka wyrażamy siebie na scenie. Mówimy o tym, co jest w życiu ważne dla nas, co nas fascynuje, co nas niepokoi i tymi przemyśleniami chcemy podzielić się z widzem. Podczas spektaklu padają pytania i stwierdzenia do których, widz może sam się odnieść:
– Czym jest piękno?
– To, jacy jesteśmy nie zależy tylko od nas.
– A jeszcze inni cieszą się samotnością.
– Każdy z nas jest inny.
– Każdy z nas wie, że żyjemy żeby umrzeć.”
[Ewa Sobiak, choreograf]

Choreografia: Ewa Sobiak
Tańczą: Justyna Duda, Ewa Sobiak
Muzyka: Ennio Morricone