Zbiórka okularów dla Polaków na Syberii

Zbiórka okularów dla Polaków na Syberii

 

Gmina Czerwonak włączyła się do akcji zbiórki okularów dla Polaków mieszkających na Syberii, prowadzonej przez Fundację Romualda Koperskiego - podróżnika, pisarza i przewodnika po Syberii.

 

W 2013r. Fundacja zorganizowała akcję „Okulary dla Wierszyny” - przedsięwzięcie mające na celu pomoc Polakom na Syberii pozbawionym opieki okulistycznej. Udało się zebrać kilkaset nowych i używanych okularów, które po analizie zostały powtórnie zaadoptowane. Zbadano ponad 260 osób! W związku z wykrytą wadą wzroku wydano ok. 200 par okularów, w 60 trudniejszych przypadkach okulary zostały wykonane w Polsce i niezwłocznie wysłane na Syberię.

 

Pod koniec lutego 2014 r. Fundacja ponownie wyruszy z grupą okulistów i optometrystów do rodaków na Syberii. Tym razem do Chakasji, zamieszkiwanej przez dużą syberyjską Polonię. Badania zostaną przeprowadzone w Abakanie oraz polskiej wsi Znamienka a mieszkańcy, u których wykryte zostaną wady wzroku otrzymają pierwsze w swoim życiu okulary!

 

W imieniu fundacji zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie. Potrzebujemy używanych oprawek bądź kompletnych okularów korekcyjnych (używanych lub nowych), z których Państwo nie korzystają, a które będą mogły zostać powtórnie zaadoptowane i dostarczone do Polonii na Syberii przez okulistów Fundacji.

Okulary zbieramy w siedzibie Urzędu Gminy pok. 111 lub w Gminnym Ośrodku Kultury „Sokół” w Czerwonaku w terminie do 12 lutego.

 

Więcej o Fundacji: http://frk.com.pl

O prowadzonej akcji zbiórki okularów:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,137634,title,Mala-Polska-w-samym-srodku-Syberii,wid,16359473,wiadomosc.html?ticaid=1121a5

http://teleexpress.tvp.pl/9501188/wyjatkowy-prezent-dla-polakow-z-syberii