Muzyczny Hołd Dla Niepodległej

W sobotę  10. listopada o godz. 18:00 GOK Sokół  oraz Fundacja Europejczyk zapraszają do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Muzyczny hołd dla Niepodległej” to cykl koncertów mających nadać artystyczny wymiar przypadającym w 2018 roku ważnym dla kraju i regionu rocznicom. Projekt skierowany jest do mieszkańców gmin Czerwonak, Suchy Las i Tarnowo Podgórne. Główną ideą projektu jest przedstawienie publiczności, wspomnianych gmin arcydzieł polskiej muzyki „narodowej” od romantyzmu do współczesności. Wykonawcy w ramach cyklu koncertowego zaprezentują utwory o znaczącym wpływie na polską sztukę muzyczną  ze szczególnym uwzględnieniem osobowości artystycznych związanych z powiatem poznańskim. W programie usłyszymy utwory wybitnych polskich kompozytorów m.in. F. Chopin, H. Wieniawski, K. Szymanowski, I.F. Dobrzyński, T. Szeligowski.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Bezpłatne wejściówki można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 w sekretariacie GOK Sokół w Czerwonaku oraz w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

Projekt jest współfinansowany przez Powiat Poznański oraz Gminy: Czerwonak, Suchy Las i Tarnowo Podgórne.