"Choć burza huczy wkoło nas ..." koncert z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W piątek 10. listopada o godz. 19:00 GOK Sokół zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na koncert "Choć burza huczy wkoło nas ..." z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Program koncertu wypełnią pieśni i piosenki śpiewane w Poznaniu i okolicach w latach tuż przed i tuż po powrocie Wielkopolski do macierzy. Ideą koncertu jest przywołanie atmosfery kultywowania patriotyzmu poprzez codzienną pracę na rzecz kultury w najszerszym tego słowa rozumieniu. Od śpiewania w środowisku domowym zarówno tradycyjnych piosenek ludowych jak i popularnych, poprzez pielęgnowanie cnót i wartości uniwersalnych zawartych w pieśniach harcerskich aż do uroczystych utworów patriotycznych związanych z najważniejszymi wydarzeniami o znaczeniu historycznym, w tym pieśni śpiewanych w czasie Powstania Wielkopolskiego. Wszystko to w nowych aranżacjach przygotowanych specjalnie na potrzeby tegorocznego przedsięwzięcia.
Wykonawcami koncertu będą soliści i zespoły pracowni muzycznej GOK Sokół oraz zaproszeni do współpracy artyści-muzycy znani mieszkańcom gminy Czerwonak m.in. z ubiegłorocznego koncertu rocznicowego "Którędy do Niepodległej ?".
Autorem koncepcji, reżyserem koncertu oraz osobą odpowiedzialną za dobór repertuaru, przygotowanie i kierownictwo muzyczne jest podobnie jak rok temu Remigiusz Wojciechowski.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Bezpłatne wejściówki można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 w sekretariacie GOK Sokół w Czerwonaku oraz w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.