Wystawa grafiki i ekslibrisu Renaty Rychlickiej - Benyamin

Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza  do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na wystawę prac pani Renaty Rychlickiej -Benyamin. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 3 października o godzinie 18:00

Renata Rychlicka – Benyamin jest absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Instytutu Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu oraz Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu im. R. Schumana w Strasburgu.

Dyplom z grafiki warsztatowej uzyskała w pracowni prof. A. Nawrota w 1994 roku, a dyplom Studiów Europejskich DESS Polityka Publiczna w Europie (Politiques Publiques en Europe) w 2004 roku. Od 1996 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa".

W twórczości artystycznej  zajmuje się grafiką warsztatową, użytkową, rysunkiem, fotografia i malarstwem sztalugowym. W grafice wybiera trudne techniki akwaforty i akwatinty eksperymentując w łączeniu elementów obu metod. Wybór takiego warsztatu technicznego idzie w parze z ciekawą treścią jej prac odzwierciedlających oryginalny sposób widzenia świata. Inspiruje się naturą bo, ta daje najwięcej możliwości. Renata Rychlicka tworzy małe formy graficzne z pasją artysty mającego swój własny język, styl, ładunek emocjonalny  i sposób oddziaływania na odbiorcę.

Jej twórczość znana jest tym, którzy śledzą udział polskich artystów w międzynarodowych konkursach na małą formę graficzną i ekslibris między innymi w Ostrowie Wielkopolskim, Gliwicach, Krakowie oraz tych organizowanych za granicą: w Sint-Niklaas (Belgia), Trakai (Litwa), Cluj-Napoca (Rumunia), Aktobe (Kazachstan), Shanghai (Chiny). Artystka brała udział w ponad 200 wystawach w kraju i za granicą (m.in. w Anglii, Argentynie, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chinach, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanie, Korei, Litwie, Meksyku, Rumunii, Słowacji, Turcji, Włoszech). Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą (m.in. Muzeum Historycznym w Trokach – Litwa; Muzeum Grafiki w Brunico – Włochy; Centrum Pontyfikatu Jana Pawła II – Watykan; Centrum Ekslibrisu w Aktobe – Kazachstan; Muzeum Ekslibrisu w Sint-Niklaas – Belgia).

Wystawa będzie otwarta do 23 października.