Kino za trzy zeta

Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” zaprasza do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na kolejne seanse z cyklu „Kino za Trzy Zeta”. Tym razem zaprezentujemy filmy z cyklu „Święta Polskie”.

Raz w miesiącu obejrzymy jeden z trzynastu polskich filmów związanych ze świętami obchodzonymi w Polsce. Wszystkie filmy zostały zrealizowane przez Telewizję Polską. Pomysłodawcą cyklu jest scenarzysta Grzegorz Łoszewski. Tematyka jest psychologiczna i moralna, jednak wiele z nich zawiera w sobie sporą dawkę humoru. Akcja każdego z filmów rozgrywa się w czasie jednego ze świąt obchodzonych w Polsce. Filmy opisują postawy i psychologię współczesnych Polaków.

Przegląd rozpoczniemy filmem „Cud purymowy” w reżyserii Izabelli Cywińskiej na podstawie scenariusza Macieja Karpińskiego. Akcja osadzona jest w czasach współczesnych. Łódzki robotnik, Jan Kochanowski, mieszka wraz z żoną i dorosłym synem, zagorzałym kibicem piłkarskim, w skromnym mieszkaniu w bloku. Gdy zostaje wyrzucony z pracy, o zaistniały stan rzeczy obwinia zachodnich kapitalistów, z Żydami na czele. Wszystko ulegnie diametralnej zmianie po telefonie pewnego amerykańskiego prawnika. W rolach głównych zobaczymy: Danutę Stenkę, Sławomira Orzechowskiego, Grzegorza Małeckiego.

Na pierwszy pokaz zapraszamy 26.10. o godzinie 19:00
Wejściówki w cenie 3 złotych do nabycia w CKiR w Koziegłowach oraz w GOK „Sokół” w Czerwonaku.