PYZULA - spektakl dla dzieci teatru TeatRyle w Klubie "Jutrzenka"

W rękach aktorek z teatru TeatRyle zwyczajny wałek do ciasta, lejek czy forma do pieczenia, całkowicie zmieniają swoją funkcję i stają się postaciami z bajki. Ulepioną przez gospodynię tradycyjną polską kluskę- Pyzę ogarnia pasja wędrówki. Droga prowadzi przez cały nasz kraj – od Mazowsza po Tatry. Razem z Pyzą spotkamy Młynarza, Króla Popiela, Górali, Krakowianki i wiele innych postaci wyczarowanych z desek do krojenia ruchomych wycinanek ludowych etc. Spektakl przybliża dziecku tradycyjne ludowe piosenki m.in. "Gęś wodą", "Kukułeczkę", "W murowanej piwnicy", oraz tańce: oberki, kujawiaki, krakowiaki.

Gminny Ośrodek Kultury oraz sołectwo Kliny-Mielno zapraszają 20 września o godzinie 17:00 do Klubu „Jutrzenka” w Kicinie dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Bilet w cenie 5,00 zł/os do nabycia w Klubie „Jutrzenka” w GOK „Sokół” oraz  CKiR w Koziegłowach.

Serdecznie zapraszamy!