Festiwal Akademia Gitary w Koziegłowach

8 września o godzinie 19:00 Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza na koncert, który odbędzie się w ramach 10. edycji Festiwalu Akademia Gitary. Jubileuszowa edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 11 sierpnia do 10 września w kilkudziesięciu miejscach w Wielkopolsce. Łącznie odbędzie się 100 wydarzeń.

8 września zapraszamy na koncert duetu bandenon i gitara w wykonaniu Orlando di Bello (bandenon) oraz Carles Pons (gitara). Duet złożony z bandoneonu i gitary “El Tango” rozpoczął swoją karierę pod koniec roku 2010, to wspólny projekt dwóch muzyków: argentyńskiego bandoneonisty Orlando Di Bello i gitarzysty Carlesa Ponsa.

Ta niezwykła formacja szybko osiągnęła sukces wśród krytyków oraz została doceniona przez publiczność, będąc wielokrotnie zapraszana do udziału w licznych festiwalach muzycznych w całej Europie, takich jak: London Guitar Festival; Sage Gates-Head w Newcastle; Bath… (Wielka Brytania); Val d’ Ossola; Rzym; Sardynia; Mottola… (Włochy); Paryż, Cieux, Ile de Rè, Saint Michel (Francja); Festival de los Pirineos; Festival de Costa Brava; Palencja, Kraj Basków… (Hiszpania) etc. Repertuar zespołu w całości poświęcony jest muzyce argentyńskiej, takiej jak: tango arrabalero, tango nowoczesne, milonga, huellas itp.

Ten koncert będzie koncertem bezpłatnym. Wejściówki można odbierać w GOK Sokół, Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach oraz Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu.